اسرار کونگ فو

این هم چند تصویر از احمد صراف نیا.به اصطلاح خودشون شالبند قهوه ای .

و هم اکنون هم در آلمان در سبکی گمنام با نام Kutaeka-do که ترکیبی ازسه رشته کونگ فو-تکواندو و کاراته میباشد فعالیت می کند.


دوستان عزیز تصمیم گرفتیم که در اکثر آپ های وبلاگ قسمتی از اسرار(کانگ) را قرار

دهیم تا مقداری با این گنجینه اسرارآشنا گردیم. فعلا از ( ذات ما ) شروع کردیم.

 

ذات ما

«سير آدمي به الهي»

 

پير زبانش از گفتن راز كونگ فو لرزان و در پي دقايق هستي حيران است. زيرا او به انديشة طلب كنندگان، براي شناسائي و مدركِ راه دانايان خود را در بند مي‌كند و از خود پيشي خويش شديداً جلوگيري بعمل مي‌آورد، زيرا آنچه مي‌بيند اسرار آفرينش در بشريت و بالاخره آغاز حركت وي به مبدأ و در ظاهرحركت وي به پيش است، لذا در پرده سياه مي‌خواهد نور هستي را بشناسد. ابتدا خود را از عالم معنا ظاهر مي‌كند و به پيام‌آوري حق مي‌پردازد، اين راه بَر وي عبادت است و عبادت متوجه انديشه است. انديشه اولين پايگاه آن، حركت به سرعت است و حد آن از مسير فكر به علت سرعت است كه در حيرتِ نهائيِ عمومي نهفته است. بر اين آهنگ دقيقاً توجه خويش  به مبدأ به ابتدايي‌ترين حركت يعني حركت به جان، انسان نور مي‌شود. اين راز در پيركونگ، گونگ است و در دانشكده و معابد سرود پر شكوه وي جاودانه است، ره گيريِ وي در عالم خاكي را

 

(( ذات ما )) گويند.

 

 


 

نوشته شده توسط امیر در جمعه شانزدهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت


به نامه حق

 

این هم ۲ تا عکس از شادروان رضا عقیری ( روحش شاد )

دوستی در مورد احمد صراف نیا پرسیده بودند باید بگم:

ایشون شالبند قهوه ای استاد میرزایی نیستند بلکه ایشون یکی از راهدان های اخراجی معبد کونگ فوهستند.

در زمان حال  ایشون در سبکی گمنام با نام Kutaeka-do  فعاليت ميكنند. به زودی

از احمد صراف نیا تصاویری در وبلاگ قرار خواهم داد.در حال حاضر ایشون در کشور

آلمان ساکن می باشند.

 


دوستان ما رو از نظرات خود بي بهره نذاريد و با ما همراه شويد.

            

             به نام يگانه قاضي بر حق

 

( يا راهبر الهادي و الحفيظ )

 

با سلام خدمت همه همراهان راستين طريقت دانايي پيروان كونگ فو توآ سنتي

 امروز كه دارم مينويسم حدودا ۳ دهه از عمر كونگ فو توآ زاده يك تفكر ايراني مي گذرد و كماكان شاهد سستي پايه هاي اين سبك پر قدرت ايراني مي باشيم.كه امروزه و در حال حاظر شاهد قدرتي در آن نمي باشيم.

به راستي چرا؟

شايد به خاطر وجود ناهمراهان به ظاهر همراهي كه با دستاني پليد و تفكراتي بي بنيه و بي اساس باعث انحراف ذات و بنيه طريقت گشته و آن را به بيراهه ها كشانده اند و چراغ راهگشاي طريقت را به خاموشي برده و همراهان را به جهل و ناداني خويش رهنمود كرده اند.

به راستي چرا اين چنين است؟...... مي پرسيد چرا؟

اگر كمي در خود فرو برويم و به تفكر بنشينيم درخواهيم يافت چه كساني روح اين طريقت را تغيير داده اند.كساني كه از روح و فلسفه دروني اين سبك بهره اي نبرده اند.كساني که ذات و حرارت وجودي معبد انشاء تن و روان را درك نكرده اند.حال اين سوال پيش مي ايد اين افراد چگونه باعث انحرافات شده اند؟

افراد به ظاهر همراه با تزهاي جديد:تغيير درجات سبك, خط ۷ از شالبند سبز به مشكي از درجه ديپلم دانشكده به ( دكترا ) ، خط ۳ از شالبند سفيد به سبز و خط ۵ از سير راهدان به شالبند قهوه اي درجه ( راهبان) . در آخر تبديل درجات به ( دان ) آيا اين چنين حق است؟

در سالهاي اخير افراد به ظاهر همراه زرنگي كرده اند و با هفت خط تزارائه كرده اند.آيا واقعا با هفت خط و درجه ديپلم در دانشكده انشا تن و روان تز اريه داده مي شد؟پس چرا امروزه ارائه مي شود؟

سبكهایی كه امروزه به قول خودشون حرف اول را مي زنند حتي قوي تر از ( توآ ) سبكهايي چون‌ ( پرتوآ كه براي خود فلسفه گرايي هم كرده ، توان توآ، كونگ فو ذات ما، توتايما، فري كونگ فو، هنجوتوآ، نيو كونگ فو ، حنا كونگ فو و.....) آيا واقعا اين سبكها پايه و اساس اصيلي دارند؟

چرا بزرگاني همچون ( استاد احمد سلامي ، استاد داداشي ، مصطفي جليل زاده ، استاد تهراني ، مصطفي دهقانيان ، استاد فقيد فريدون و فرشاذ مالكي ) اقدام به ارائه تز از دل توآ نكردند؟مگر اين افراد شاگردان تراز اول يارومه نبودند مگر جزء نسل اول توآ نبودند مگر قدرت و تفكر لازم را نداشتند پس چرا اينان به اين خيانت ها تن ندادند؟

چرا امروزه سبك بايد وارد سياه چالي گردد كه امروزه اكثرا بر اين اعتقاد باشند كه توآ ديگر توآ سابق نيست و دیگر حرفي براي گفتن ندارد.

آيا تا حالا فكر كرده ايد كه چرا افراد به سبكهاي رينگي  گرايش پيدا كرده اند؟مگر ما بر اين اعتقاد نيستيم ( طريقت دانايي نه رينگي امريكايي )

مي دانيد چرا؟ چون مربيان امروزي سبك توآ يا بهتر است بگوييم توآ امروزي اصول مبارزه اصيل سبك را نياموخته اند و قادر به آموزش اصولي مبارزات نيستند.بنابراين هنرجویان در ميادين مبارزه به دستور خود عمل مي كنند و پس از مدتي در مي يابند كه راه ترقي بر آنان مسدود شده.اما در سبكهاي رينگي اصول مبارزه از جايگاه نسبتا خوبي بر خوردار است.و اين امر نقطه سياهي در كارنامه توآ است.

به نظر ما  هنر آن نيست كه از دل هستي هستاي ديگري را خلق كنيم هنر آن است كه از دل نيستي

هستي دگري خلق كنيم .همانند اساتيدي چون استاد فقيد ( فريدون مالكي و فرشاد مالكي ) استاد ( داداشي ) كه خود از وفاداران و همراهان بنيانگذار ابراهيم ميرزايي بوده اند و به خاطر اينكه در اين خيانت شريك نباشند به احترام بزرگ راهبر توآ سبك را براي خود در گنجينه اسرار قرار دادند و خود پايه گذار سبكهايی در ايران شدند كه حرف اول را در سطح جهان مي زند. سبكهايي چون فول كنتاكت ( استاد فقيد فريدون مالكي) شوت بوكسينگ ( استاد فرشاد مالكي ) تایچي چوان ( استاد دادشي ) اسپرت كيك بوكسينگ( فرهاد و فريد دوردار ) اما چرا پيشرفت براي سبكهاي غربي فقط. و توآ كه ريشه و اصالت در فرهنگ ايرانيان دارد بايد اين گونه در حال انقراض و نابودي باشد؟چه كسي پاسخ گوی اين سوالات هست؟

 

به هر حال از هر چه بگذريم سخن دوست خوش تر است حرفهاي ناگفته زياد و سخن اندك.

كلام آخر :همراهان و ياران عزيز در خود بجوشيد و به تفكر بنشينيد كه آينده توآ در اين مرداب وحشت زا به كجا سير مي كند و وظيفه ما و شما در مقابل اين گنجينه اسرار كه ريشه در تمدن و فرهنگ ايران دارد و در حال تاراج و انقراض مي باشد چيست؟

                                                               منتظر پاسخها و نظراتتان هستیم...

 

( اگر كمي فكر و انديشه كنيد درخواهيديافت كه قسمتي از اسرار ( كانگ ) را براي شما بازگو كرديم)

 ( كانگ فو توآ سنتي ايمان و اعتقاد تمام مي خواهد گر در اين راز باز نشدي هيچ مگو )

 


 

نوشته شده توسط امیر در جمعه نهم شهریور ۱۳۸۶ ساعت موضوع | لینک ثابت